لوله – پیپ داماد آمریکا نتانیاهو رییس جمهور

لوله – پیپ: داماد آمریکا نتانیاهو رییس جمهور داماد ترامپ دونالد ترامپ فلسطین اشغالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی در سال جاری، ون&quot، و &quot، تاکسی&quot، آلایندگی ۸برابری موتورسیکلت‌ها نسبت

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، گفت: نوسازی ۳۰ هزار دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار دستگاه ون را جهت امسال در دستور کار خواهیم داشت.

در سال جاری، ون&quot، و &quot، تاکسی&quot، آلایندگی ۸برابری موتورسیکلت‌ها نسبت

نوسازی ۴۰ هزار "تاکسی" و "ون" در سال جاری/آلایندگی ۸برابری موتورسیکلت ها نسبت به خودرو

عبارات مهم : تاکسی

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، گفت: نوسازی ۳۰ هزار دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار دستگاه ون را جهت امسال در دستور کار خواهیم داشت.

مرتضی ضامنی در گفت وگوبا ایسنا، با بیان اینکه هر موتور سیکلت حدود ۸ برابر یک ماشین تولید آلایندگی می کند، اظهارکرد: از ۷۰ درصد آلودگی که به وسیله وسایل نقلیه تولید می شود، ۲۱ درصد سهم موتور سیکلت ها هست. همچنین در حال حاضر در کشور حدود ۱۱ میلیون موتور سیکلت وجود دارد که ۳ و نیم میلیون آن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران فعالیت می کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید به سمت ساماندهی موتورسیکلت ها و جایگزین کردن آنها با موتورسیکلت های برقی حرکت کنیم، ادامه داد: اگر پایتخت کشور عزیزمان ایران را مد نظر قرار دهیم و ۳.۵ میلیون موتور سیکلت را در ۸ برابر که همان تولید آلایندگی است ضرب کنیم تقریبا به عددی معادل ۲۴ میلیون می رسیم. یعنی در پایتخت کشور عزیزمان ایران موتورسیکلت ها معادل ۲۴ میلیون ماشین تولید آلایندگی می کنند. بنابراین بایستی به سمت ساماندهی موتور سیکلت ها و جایگزین کردن آنها با موتورسیکلت های برقی حرکت کنیم. این اقدام نیازمند زیرساخت ها و حمایت های دولتی جهت اجرایی شدن است که مقدمات آن انجام شده است است.

در سال جاری، ون&quot، و &quot، تاکسی&quot، آلایندگی ۸برابری موتورسیکلت‌ها نسبت

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با اشاره به اینکه مطالعات اولیه انجام و پروپوزال طرح نیز آماده است و بایستی حمایت هایی راجع به ورود موتور سیکلت های برقی و تأمین زیرساخت هایی جهت شارژ باتری این موتورها صورت گیرد، گفت: در حقیقت نوسازی موتور سیکلت ها با جایگزینی موتورهایی با سوخت پاک است.

وی همچنین به نوسازی ناوگان تاکسیرانی نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی که از خرداد ۹۵ شروع شد با احتساب تاکسی های فرسوده مدل ۸۶، حدود ۱۸۵ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کل کشور داشتیم که ۷۱ هزار دستگاه آن از رده خارج شد . از این ۷۱ هزار دستگاه نیز ۶۱ هزار دستگاه تاکسی جایگزین تحویل داده شد و حدود ۱۰ هزار دستگاه هم فرآیند اسقاط بدون جایگزین را طی کردند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، گفت: نوسازی ۳۰ هزار دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار دستگاه ون را جهت امسال در دستور کار خواهیم داشت.

ضامنی تصریح کرد: قصد داریم حدود ۱۲۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده دیگر را نیز نوسازی کنیم ولی این طرح ارکان مختلفی دارد که یک بحث آن به بانک ها باز می گردد. لیکن آنها باید در پرداخت تسهیلات کمک کنند.همچنین یک بحث دیگر آن نیز ارزش گواهی اسقاط تاکسی های فرسوده است و باید به وسیله دولت محاسبه و ارزش آن جهت ماشین ساز کارسازی شود. در حقیقت این مهمترین چالش اتحادیه تاکسیرانی در این طرح است لیکن اعتبارات در نظر گرفته شده است متناسب با حجم اسقاط نیست به همین علت طرح در چند مرحله متوقف شده است است.به عبارت دیگر اگر ارکان متفاوت طرح یاری کنند، نوسازی ۳۰ هزار دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار دستگاه ون را جهت امسال در دستور کار خواهیم داشت.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در ادامه گفت: در حال حاضر خودروهای جایگزین تاکسی های فرسوده پژو و سمند است و امیدواریم خودروهای برلیانس و آریو جهت سال تازه نیز اضافه شوند. در حقیقت فرآیند تصمیم گیری ورود خودروی های آریو و برلیانس جهت شرکت های خودروسازی وقت بر هست. ولی تمام کارها از جانب اتحادیه تاکسیرانی انجام و منتظر شرکت خودروساز هستیم.

وی در آخر صحبت هایش به خودروهای برقی و هیبریدی نیز اشاره کرد و گفت: جهت سال ۹۷ استفاده از خودروهای هیبریدی و یا خودروهایی با سوخت پاک را در دستور کار داریم، اگرچه هزینه این خودروها اوج است ولی اگر بخواهیم با آلودگی هوا مقابله کنیم این اراده را می طلبد. همچنین اگر همه شهرهای آلوده دنیا را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که آنها نیز به سمت ناوگان برقی به عنوان سوخت های پاک حرکت کرده اند. اگر یک خودروی برقی را جایگزین خودروی بنزینی کنیم در مدت ۱۰ سال در مصرف سوخت، ۹۴ میلیون تومان صرفه جویی جهت دولت به همراه خواهد داشت.

در سال جاری، ون&quot، و &quot، تاکسی&quot، آلایندگی ۸برابری موتورسیکلت‌ها نسبت

واژه های کلیدی: تاکسی | موتور | میلیون | دستگاه | آلایندگی | موتورسیکلت | موتور سیکلت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs