لوله – پیپ داماد آمریکا نتانیاهو رییس جمهور

لوله – پیپ: داماد آمریکا نتانیاهو رییس جمهور داماد ترامپ دونالد ترامپ فلسطین اشغالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل ندانستن قیمت نان جهت سعد الحریری دردسرساز شد

پاسخ اشتباه «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان به پرسشی راجع به قیمت یک بسته نان در کشورش تصویر العمل انتقادی لبنانی ها را در اینترنت در پی داشت. 

ندانستن قیمت نان جهت سعد الحریری دردسرساز شد

ندانستن قیمت نان جهت سعد الحریری دردسرساز شد

عبارات مهم : تصویر

پاسخ اشتباه «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان به پرسشی راجع به قیمت یک بسته نان در کشورش تصویر العمل انتقادی لبنانی ها را در اینترنت در پی داشت.

به گزارش ایرنا، الحریری در برنامه ای تلویزیونی که از شبکه «ام.تی.وی» لبنان یکشنبه شب پخش شد، در جمع تعدادی از دانش آموزان حاضر شد و به پرسش های آنها پاسخ داد.

در بخشی از این برنامه یکی از دانش آموزان از الحریری پرسید که قیمت یک بسته نان چقدر است؟ که او بعد از درنگی با تردید پاسخ داد: 500 لیره. ولی دانش آموز در پاسخ گفت: خیر 1500 لیره (معادل یک دلار).

ندانستن قیمت نان جهت سعد الحریری دردسرساز شد

پاسخ اشتباه الحریری تصویر العمل هایی زیادی را در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در پی داشت و باعث شد بسیاری از لبنانی ها او را به باد انتقاد بگیرند.

یکی از بازدیدکنندگان نوشت: آقای نخست وزیر نمی داند قیمت نان در کشورش چقدر هست، همین کمترین علت جهت دوری از مردمش است.

پاسخ اشتباه «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان به پرسشی راجع به قیمت یک بسته نان در کشورش تصویر العمل انتقادی لبنانی ها را در اینترنت در پی داشت. 

کاربر دیگری توئیت کرد: آیا تعجب کردید؟ خب «شیخ سعد» قیمت نان را نمی داند، من هم قیمت هواپیمای خصوصی.

یک نفر با کنایه نوشت: مهم نیست که نداند در کشورش قیمت نان چقدر هست، یا نسبت بیکاری و قیمت منزل را هم نداند، مهم خوشتیپ بودن اوست و اینکه تصویر خودگرفته با همه می گیرد.

کاربری دیگر هم نوشت: واقعا نخست وزیری است که نداند در کشورش قیمت نان چقدر است؟ خب چطور می خواهد بداند که فقیر چه احساسی دارد؟

ندانستن قیمت نان جهت سعد الحریری دردسرساز شد

کاربری هم به شوخی پاسخ داد: حق دارد خب قیمت نان را نداند، جنابشان نان تُست می خورند.

کاربری دیگر منشتر شدن تصویر الحریری در حال خرید در یکی از سوپرمارکت های سوئیس (در سفر اخیرش جهت شرکت در نشست داووس)، در کنار آن پرسید: شما در سوئیس نان را چند یورو می خری؟

پاسخ اشتباه «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان به پرسشی راجع به قیمت یک بسته نان در کشورش تصویر العمل انتقادی لبنانی ها را در اینترنت در پی داشت. 

البته بعضی نیز از سعد الحریری دفاع کردند. یکی از لبنانی ها در پاسخ به انتقادات از الحریری نوشت: اگر (الحریری) می خواست نشان دهد که شخصیت کامل بدون نقصی دارد از دست اندرکاران برنامه می خواست تا بخش قیمت نان را از بین بردن کنند. بعد همین نشان دهنده حقیقت شخصیت اوست.

**دراماتیک تر شدن استعفا

ندانستن قیمت نان جهت سعد الحریری دردسرساز شد

سعد الحریری نخست وزیر لبنان در بخش دیگر این برنامه نشانه از استعفای چهار ماه پیش خود را ایجاد شوک مثبت دانست و گفت: عربستان را جهت اعلام استعفا گزینش کردم تا زیاد دراماتیک شود.

وی افزود: استعفا دادم چون خطر بزرگ و تهدیدکننده ای را علیه لبنان می دیدم. هدفم این بود که شوک مثبت ایجاد کنم و بعد از استعفا هم وحدتی ایجاد شد که به آن نیازمند بودیم.

سعد الحریری 13 آبان در حالی که به عربستان سعودی سفر کرده بود از سمتش استعفا کرد. بسیاری از مقام های لبنان از جمله «میشل عون» مدیر جمهوری این استعفا را زیر فشار سعودی ها دانستند.

الحریری بعد از بازگشت به لبنان استعفایش را بعد گرفت و بعد از آن در اظهارنظری گفت: آنچه در عربستان بر من گذشت را نزد خودم نگاه می دارم.

او در برنامه تلویزیونی دیشب راجع به ارتباطش با پادشاه عربستان هم ضمن اعلام اینکه «من ارتباط خوب و تنگاتنگی با پادشاه عربستان دارم و به طور دائمی با او و ولیعهد در تماس هستم» اظهار داشت: به زودی به عربستان خواهم رفت و در یک کنفرانس شرکت خواهم کرد.

نخست وزیر لبنان در بخش دیگر برنامه تلویزیونی با اشاره به سقوط کابینه اش در سال 2011 میلادی گفت: در آن وقت به آمریکا سفر کرده بودم و خبر استعفای وزیری را که باعث سقوط دولت شد از «باراک اوباما» مدیر جمهوری وقت آمریکا شنیدم.

الحریری همچنین با اشاره به ترور «رفیق الحریری» پدرش که سیزده سال پیش رخ داد تاکید کرد که راجع به این قتل مسامحه نخواهد کرد و خواهان اجرای عدالت است.

وی در پاسخ به این پرسش که در وقت ترور پدرش کجا بوده و چه احساسی داشته، گفت: من در آن لحظه در هواپیما بودم و از ریاض به ابوظبی می رفتم، زمانی که هواپیما فرود آمد به من خبر دادند و بلافاصله از همانجا به بیروت آمدم. آن موقع موهایم بلند بود و همانجا در همان حالت موهایم را قیچی کردم.

همچنین او در جای دیگری به ماجرای دادگاه بین المللی ترور رفیق الحریری اشاره و تصریح کرد: دادگاه ها همواره چندین سال وقت می برد که پرونده ها را بررسی کنند، ولی تا شش ماه یا یک سال آینده شاهد صدور حکم دادگاه بین المللی ترور رفیق الحریری خواهیم بود.

نخست وزیر لبنان راجع به عنوان نفت لبنان و اختلاف های این کشور با رژیم صهیونیستی هم گفت: ما توافقنامه هایی را با شرکت های بزرگ جهت استخراج نفت امضا کرده ایم و موقعیت میدان های نفتی هم از اسرائیل دور است.

وی همچنین زیاد کردن توان تسلیحاتی ارتش لبنان را جهت عمل به وظایفش مهم دانست.

الحریری راجع به سلاح حزب الله هم گفت: عنوان سلاح حزب الله به گفت و گوهای مرتبط با استراتژی دفاعی محول شده است است که این امر با همکاری با مدیر جمهوری انجام خواهد شد.

سعد الحریری آرزوی سیاسی اش را تبدیل لبنان به پاریس یا سوئیس دیگر دانست. وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کسی امنیت لبنان را در هر لحظه ترساندن نکند گفت: اگر جهت رسیدن به این آرزو مورد نیاز باشد که من دست به صلح یا آشتی بزنم حتما این کار را خواهم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بخواهد بین تابعیت و هویت عربستانی و لبنانی یکی را گزینش کند، کدام را گزینش خواهد کرد، گفت: من در عربستان به دنیا آمده ام و لبنانی هستم و مادرم هم عراقی هست. نمی شود که کسی بخشی از خودش را نفی کند و از آن جدا شود. من نمی توانم بگویم عربستانی نیستم یا مادرم عراقی نیست.

نخست وزیر لبنان در پاسخ به پرسش دیگری راجع به چرایی تحصیل فرزندانش در خارج از لبنان و اینکه آیا به دیدن فرزند هایش می رود یا نه گفت: فرزندانم به لبنان نمی آیند، من پیش آنها می روم آیا که می خواهم آنها زندگی طبیعی ارزش را داشته باشند، بدون حضور محافظ و بادیگارد و بدون اینکه من دائم نگرانشان باشم.

سعد الحریری خود را طرفدار پر و پا قرص تیم فوتبال برزیل در جام جهانی معرفی کرد ولی گفت: اگر تیم عربی باشد من آن را تشویق می کنم.

نخست وزیر لبنان راجع به تفاوت شیعه و سنی نیز پاسخ داد: شیعه وسنی با هم تفاوتی ندارند و تنها اختلاف بین ارزش سیاسی هست، نه دینی.

واژه های کلیدی: تصویر | لبنان | استعفا | برنامه | عربستان | عربستانی | عربستان سعودی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs