لوله – پیپ داماد آمریکا نتانیاهو رییس جمهور

لوله – پیپ: داماد آمریکا نتانیاهو رییس جمهور داماد ترامپ دونالد ترامپ فلسطین اشغالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث 2 قتل برای800 هزارتومان!

حکم قصاص نفس عاملان قتل یک زوج خواربار فروش که حدود 10 سال بعد از وقوع جنایت به جرم خود اعتراف کردند، درحالی به تایید قضات دیوان عالی کشور رسید که مجرمان فقط ج

2 قتل برای800 هزارتومان!

2 قتل برای800 هزارتومان!

عبارات مهم : جنایت

حکم قصاص نفس عاملان قتل یک زوج خواربار فروش که حدود 10 سال بعد از وقوع جنایت به جرم خود اعتراف کردند، درحالی به تایید قضات دیوان عالی کشور رسید که مجرمان فقط جهت دزدی 800 هزار تومان، دستشان به خون دو فرد بی گناه آلوده شد. به گزارش اختصاصی خراسان، صبح هجدهم اسفندسال 1382 بود که زنگ تلفن کلانتری رسالت مشهد به صدا درآمد و خبری تلخ در بی سیم های پلیس پیچید. زوج خواربارفروش در منزل مسکونی خودشان واقع در خیابان مسلم 11 به قتل رسیده اند و مقداری تخمه و سیگار، برنج و … به دزدی رفته هست.

2 قتل برای800 هزارتومان!

دقایقی بعد با حضور قاضی وقت شعبه 43 دادگاه عمومی وانقلاب در محل وقوع جنایت، بررسی ها در این باره شروع شد. «لیلا- الف» زن 59 ساله با انسداد راه تنفسی و «رجبعلی – ق» مرد65 ساله با اصابت جسم سخت به ناحیه سر به قتل رسیده بودند. به هم ریختگی منزل و لوازمی که از خواربار فروشی این زوج، در محل زندگی ارزش به دزدی رفته بود نشان می داد که عامل یا عاملان جنایت به قصد دزدی و با طرح یک نقشه قبلی وارد منزل شده است و آنان را به نحوه هولناکی کشته اند. با انتقال اجساد قربانیان این اتفاق تلخ به پزشکی قانونی، تحقیقات در این باره شروع شد. یکی از اهالی محل در بررسی های میدانی به مقام قضایی گفت: در شب وقوع قتل، پیکان نخودی رنگی را که چند جوان داخل آن بودند مشاهده کردم که به نحوه مشکوکی برابر مغازه زوج مقتول پارک شده است بود. گزارش خراسان حاکی است: تحقیقات در این باره ادامه داشت تا این که بیست و نهم تیر سال 1384 سرنخ مهمی با تماس تلفنی یک شهروند ناشناس به دست آمد. آن روز فردی در تماس با نیروهای انتظامی گفت: جوانی به نام «ج» که در یک تاکسی تلفنی کار می کند از قتل یک زوج در خیابان مسلم جهت او سخن گفته است! و بلافاصله تماس تلفنی را قطع کرد ولی همین سرنخ کافی بود تا تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان راجع به هویت «ج» شروع شود. بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که «ج» یک دستگاه پیکان نخودی رنگ دارد و این عنوان با بیانات یکی از همسایگان که خودروی پیکان نخودی (کرم) رنگ را در محل وقوع جنایت دیده بود، کاملا منطبق است به همین علت این جوان دستگیر و به کلانتری هدایت شد.
او که همه چیز را لو رفته می دید در بازجویی ها به قتل زوج مغازه دار باهمدستی «ش» ،«ف» و یک جوان افغانی به نام «ر» اعتراف کرد ولی آن ها مدتی بعد و در جلسات دادگاه، ماجرای قتل و دزدی را انکار کردند تا این که 10 سال بعد،زمانی که قاضی حسین امام وردی (رئیس دادگاه شعبه 133 مشهد) ادامه پیگیری به این پرونده را به عهده گرفت، دوباره دستور احضار متهمان این پرونده را صادر کرد و آنان در حالی که حلقه های آهنین قانون بر دستان ارزش تظاهر می کرد از زندان به محل وقوع جرم هدایت شدند بنا به گزارش اختصاصی خراسان، متهمان که تصمیم داشتند جهت رهایی از عذاب وجدان حقیقت ماجرا را فاش کنند این بار در حضور قاضی امام وردی و برابر دوربین قوه قضاییه ، به تشریح شرح این جنایت هولناک پرداختند.
در این حال یکی از متهمان گفت: نقشه قتل را در اتاقک نگهبانی یکی از همدستان مان «ر» کشیدیم و در نیمه های شب سوار بر خودروی پیکان به سمت منزل زوج پیر حرکت کردیم. او با اشاره به یکی دیگر از متهمان حاضر در محل ادامه داد: «ش» به ما گفته بود که زوج مغازه دار پول ها را در منزل نگه می دارند. هنگامی که چهار نفری به محل قتل رسیدیم «ر» در بیرون از حیاط ایستاد تا نگهبانی بدهد و یکی از ما از بالای در حیاط به داخل پرید و در را باز کرد. هنگامی که وارد اتاق شدیم، زوج پیر خواب بودند. «ج» افزود: من رختخواب ها را به هم ریختم و دنبال پول می گشتم که حدود 800 هزار تومان پیدا کردم در این حال بود که با سروصدای ایجاد شده، پیرزن بیدار شد. «ف» به سمت او رفت و او را با یک پارچه خفه کرد.
در حالی که مشغول دزدی دیگر اموال مانند سی دی و تلویزیون 14 اینچ بودیم ناگهان پیرمرد هم نیم خیز شد که بلافاصله من با چوب ضربه ای به صورت او زدم. پیرمرد خون آلود روی زمین افتاد و سروصدا می کرد چیزی شبیه این که کمک می خواست! که در این هنگام «ش» چوب را گرفت و ضربه دیگری به سرش زد که دیگر بی حرکت ماند. بعد از فوت زوج پیر، به داخل مغازه آن ها که کنار حیاط بود رفتیم و هرکدام مقداری تخمه، سیگار، کنسرو و دیگر لوازم را برداشتیم و از محل فرار کردیم. آن شب من پول ها را تقسیم کردم که به هر کدام 200 هزار تومان رسید. لوازم مسروقه را هم در پنجراه پایین خیابان مشهد فروختم. اودر پاسخ به پرسش قاضی که آیا صورت خود را پوشانده بودید؟ نیز گفت: نه صورت های مان باز بود و چوب (آلت قتاله) را هم در مسیر راه انداختیم.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر قاضی حسین امام وردی که پرسید آیا بعد از 10 سال حاضر به بیان حقیقت شدید؟ هم گفت: هنگامی که با وثیقه آزاد شدم، فکر نمی کردم که پلیس بتواند مدارکی علیه ما پیدا کند ولی در زندان فهمیدم که بالاخره خون بی گناه دامن ما را می گیرد. به خانواده های مان هم چیزی نگفته بودیم چون اگر می گفتیم دیگر ما را به منزل راه نمی دادند. «ف» متهم دیگر پرونده نیز ضمن اقرار صریح به قتل پیرزن گفت: هنگامی که او بیدار شد ترسیدیم که شناسایی شویم به همین علت هم پارچه ای را که داخل اتاق بود برداشتم و دور گردنش پیچیدم تا خفه شد. ولی هنگامی که دستگیر شدیم با خودم می گفتم اگر اقرار نکنم شاید آزاد شوم ولی دیگر از این اوضاع خسته شده است بودم و می خواستم که این ماجرا تمام شود. متهم این پرونده جنایی اضافه کرد: در واقع فقط همان 200 هزار تومان از قتل زوج پیر نصیب من شد! بنابراین گزارش، در ادامه «ش» متهم دیگر نیز گفت: الان خیلی پشیمانم از وحشت اعدام و زندان نمی خواستم اعتراف کنم ولی دیگر هم خودم و هم خانواده ام در عذاب بودیم. من و «ر» (جوان افغانی) بعد از دزدی با هم به مسافرت رفتیم. آن شب تاریک بود که من ضربه ای به پیرمرد زدم «ج» هم ضربه ای به او زد.
پس از اعترافات صریح متهمان این پرونده جنایی، مقام قضایی با صدور قرار بازداشت موقت آن ها را روانه زندان کرد تا این پرونده مراحل دیگر قانونی خود را طی کند.بنابر گزارش خراسان، با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل، قاضی دادگاه کیفری براساس اقاریر متهمان، محتویات پرونده و اسناد و مدارک انکارناپذیر، سه تن از متهمان را به قصاص نفس و به علت دزدی مقرون به آزار هرکدام از آن ها را به تحمل 10 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کرد. ولی رای صادر شده است با اعتراض وکلای مدافع متهمان در دیوان عالی کشور مورد پیگیری دقیق تر قرار داده شد و قضات دیوان عالی پرونده را جهت تکمیل بعضی نواقص به شعبه هم عرض دادگاه کیفری ارجاع دادند.
این گونه بود که این پرونده دوباره در شعبه 118 دادگاه کیفری مطرح شد و به وسیله قاضی علی اکبر صفائیان تحت پیگیری مجدد قرار داده شد ولی قاضی با تجربه دادگاه این بار با 13 علت محکم ومحکمه پسند، باز هم رای به قصاص نفس سه تن از متهمان و همچنین 10 سال زندان و 74 ضربه شلاق داد. گزارش خراسان حاکی است: با تایید این رای در شعبه بیستم دیوان عالی کشور، پرونده این جنایت هولناک درحالی به شعبه یکم اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد که اولیای دم باید تفاضل دیه مندرج در رای دادگاه را جهت اجرای حکم قصاص نفس، پرداخت کنند.

حکم قصاص نفس عاملان قتل یک زوج خواربار فروش که حدود 10 سال بعد از وقوع جنایت به جرم خود اعتراف کردند، درحالی به تایید قضات دیوان عالی کشور رسید که مجرمان فقط ج

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: جنایت | زندان | خراسان | پرونده | دادگاه | اخبار حوادث

2 قتل برای800 هزارتومان!

2 قتل برای800 هزارتومان!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs